Japanin Pizza Hut hemmottelee paikallisia täyteläisen pizzan ystäviä ruokalistalta löytyvällä uutuustuotteella nimeltään ”Double Roll Pie”. Pizzan ei pitäisi ainakaan jättää ketään nälkäiseksi, sillä jo yksi siivu pizzaa sisältää kunnioitettavat 646 kaloria!
Oma suosikkini on ehdottomasti prinssinakkisämpylöistä koottu pizzan reunus!
Lähde: www.uglyfood.com
koko pitzan kalori määrä on yli 5000 kaloria joka vastaa normaalin ihmisen kahden päivän energia tarvetta. =) , että hyvä laihdutus ruoka
Harvoin on tullut pelkästä kuvan katsomisesta oksettava olo, mut viimeistään nuo poikkileikkaukset ja kalorimäärä… byrk… Vau. Uniikkia.
Tässähän tulee oikein nälkä, miksei suomessa saa mitään tuommoista?
Tarkoitatte varmaan kilokaloreita?
Juu, ei 646 kalorilla vielä pitkälle pötkitä 😉
Aika yököttävä ilmestys joka tapauksessa!
Sydän ja verisuoni taudit here i come… Huh huh mitä mättöä.
Nam!
Onneksi Japanissa, ei USA:ssa…
Ajatella millaisia punkeroita siellä olisi jos tätä pizzaa myytäisiin siellä…
Ei siinä kauan mene kun jenkit ottavat tuosta mallia
Jenkeissähän on paljon isompiakin.
Pitäisi tuota kokeilla kerran edes.. jos vaikka jäisi henkiin kertomaan makuelämyksestään. 😀 Tulipas nälkä tuosta.
Pitää suomennuttaa japania puhuvalla kaverilla mitä tuossa kannessa lukeepi .D Meinasi oksennus tulla kun tuota kattoi. Itse kun tulee syötyä pupun lailla päivässä.. Voi tuota kilokalorimäärää
Melkein kaikkiin Japanin Pizza Hutin pizzoihin voi valita reunusvaihtoehdoksi normaalin, ei ollenkaan tai tuon nakkireunuksen. Sama minkä valitsee, pizzan hinta pysyy kuitenkin samana. En tilannut ihan tämän jutun kaloripommia, mutta vastaavan half’n’halfin nakkireunuksella ja enhän mä saanut kuin puolet siitä syötyä. Tosi tuhtia tavaraa ja tämä vinkkinä myös Suomen Kotipizzalle.
Tuonko nykäsee keulaan niin siinä kolesteroolipaukut lähtee suonissa liikkeelle.
Olisikohan tuo kuitenki tarkoitettu seurueelle? Ei tommosta pysty normityyppi imaseen.
Erinomainen mainoskikka.. Lanseerataan joku uusi tolkuton myyntiartikkeli jota sitten uutisoidaan ympäri maailman, aina Suomea myöten. Ilmaista mainosta.
^Ja mitäköhän mainoshyötyä siitä heille on? Varmaan ollaan kaikki jo varattu lentoliput ja otettu töistä vapaata.
NAM. Nyt alko tekee pitsaa mieli… 😛 Näyttääpä hyvältä…
yyk nyt tulee yrjö….
EI SAATANA! HUHUH